Februári hangoskönyv újdonságok

Vörösmarty Mihály: Tündérvölgy - hangoskönyv
Vörösmarty Mihály elbeszélő költeményeinek burjánzó és kalandos mesevilága mellett filozófiai magasságokba emelkedő és mélységekbe alászálló látomásos rapszódiákban keresi a létezés értelmét. A hangoskönyv szerteágazó életművének legszebb és legigazabb alkotásait tartalmazza – közöttük olyan klasszikusokat, mint a Szózat vagy A Guttenberg-albumba. Különlegessége, hogy a Tündérvölgy című eposzi költeményről most először készült hangfelvétel – Hegedűs D. Géza ihletett előadásában.

Mérő László A csodák logikája című könyve - és az ez alapján készült hangoskönyvünk is - a világi csodákról szól, amelyek mára alapvetően megváltoztatták a gazdaságot. Egyre inkább hozzájuk kell igazítanunk a gondolkodásunkat és az oktatást is, amelyben a tudás konvertálásának a képessége lesz a lényeg. Megérthetjük a világi csodák működésének alapjait, és azt is, hogy ezek miképpen hoztak létre egy olyan mechanizmust, a gazdag szemétdomb mechanizmusát, amelynek segítségével a pozitív csodák folyamatos fejlődést eredményeznek, és ugyanakkor újra és újra talpra tudunk állni a negatív csodák által okozott válságok után. A fejlődés és a válság ugyanis egy tőről fakad.
 
A századvég-századelő vidéki világa megrekedt a feudalizmusban. A kiszolgáltatottság, a nyomorúság, a barbárság, az egyszerű parasztemberek, zsellérek, juhászok, cselédek életének naturalisztikus ábrázolásában nincs Móricznál hitelesebb szerző. 
Írói hitvallása: "Az író nem a levegőből dolgozik, hanem a valóságból. Az író már a maga kísérleti belső kutatásait tárja fel, agya szakadatlanul egy külön önző munkát végez: fotografál, boncol, elemez, csoportosít, feldolgozza kész anyaggá a lénye bűvkörébe került létet." 
Válogatott novellái ebből a "kutatásból" nyújtanak ízelítőt Hegedűs D. Géza tolmácsolásában.
 
CD összeállításunk egyszerre kínálja Csáthnak - mint "varázslónak" - a fején belüli színpompás televényt, ezeket az életanyagtól - pszicho-fizikai, filozófiai és költői látomásoktól - roskadozó novellákat, az "ő kertjét", és bennük a szétmálló és önmagát újraszülő történelmet, a hosszú békekor és a fenyegető erőszak
évszázadát, a XX. századot. (Hegedűs D. Géza)
 
Rózsa Sándor történetét már többen pennájuk hegyére tűzték, így például Arany, Tömörkény, Krúdy, Móricz, Móra. Bennük egyetlen közös van: egyik sem volt ott! Mármint senki nem látta közelről Rózsa Sándor működését. Most azonban egy koronatanú, Veszelka Imre, a legszöbb paraszt, Rózsa Sándor legkedvesebb cimborája meséli el, hogy valójában hogyan is estek meg a dolgok. Ha valaki, hát ő igen közelről látta az eseményeket, és most (1900-ban) a szegedi Páva vendéglő előtt elmondja az igazi, eddig eltitkolt, megdöbbentő sztorit. Ördögi easternre számítson a hallgató, kegyetlen, de igaz szavakra, mert Veszelka nem kér de nem is ad kegyelmet. A Sömmi patakvértől nem mentes, de igaz érzelmekben is dúskáló betyárregény, melyben nemcsak a szegénylegényekről hullik le a lepel, de magáról a történelemről is. Mert Veszelkától megtudjuk, semmi sem úgy történt, ahogy eddig tudtuk. Sömmi!
Forrás: Libri
 
Kategória: 
Könyvtári ajánló - Bródy: 
Hírek: