Szeptemberi szakkönyv újdonságok

Paul Ginnis: Tanítási és tanulási receptkönyv - Az izgalmas és élvezetes tanulás eszközei
A Tanítási és tanulási receptkönyv olyan gyakorlati tantermi stratégiákat mutat be, amelyek képessé tesznek bennünket arra, hogy megfeleljünk a különféle tanulási stílusok követelményeinek, ösztönözzük saját kreativitásunkat, színessé tegyük tanítási gyakorlatunkat, kihívások elé állítsuk a tehetségeseket - és a rendbontókat.

A Jógás srácok a modern férfiakhoz szólnak, akik készek arra, hogy tegyenek valamit igazi identitásukért, testi és szellemi jóllétükért. Félre az előítéletekkel, hisz a jóga mindenkinek azt adja, amire szüksége van!
Képes arra, hogy megizzasszon és próbára tegye a tested; hogy csökkentse a fájdalmat, a feszültséget vagy a merevséget; hogy megnyugtassa az elméd, csillapítsa a feszültséget és megváltoztassa a világról alkotott képed. A jóga nemcsak valami torna, amit napi egy órában a matracon végzel; ez egy életstílus, egy filozófia és az önmagunkhoz, másokhoz és a bennünket körülvevő világhoz való kapcsolódás egy módja.
1986. április 26-án történt az atomenergia felhasználásának mindezidáig legsúlyosabb baleseteinek egyike. Az akkori Szovjetunión belül az ukrán-belorusz határon álló erőműben bekövetkezett szerencsétlenség nemcsak környezetvédelmi, de világpolitikai szempontból is kiemelkedő jelentőségű eseménye volt a hidegháború utolsó éveinek. A baleset Európa-szerte komoly - bár máig vitatott mértékű - egészségügyi veszélyhelyzetet teremtett, de a késő kádári korszak amúgy is ellentmondásos tájékoztatáspolitikájában is komoly működési zavarokat okozott. Az események máig a magyar katasztrófaelhárítás és a tömegtájékoztatás bohózataként/tragédiájaként élnek a hazai köztudatban. 
Jelen kötetben a csernobili atomerőmű-balesethez kapcsolódó, zömmel több mint harminc évvel ezelőtt készült iratokat teszünk közzé. Az erőműről, a baleset okáról és lefolyásáról most már széles körben hozzáférhetőek az információk, viszont a korabeli magyar hivatalos szervek által keletkeztetett iratokat, melyek megvilágíthatják a baleset magyarországi reakcióit és hatását, eddig még csak részletekben publikálták. Kötetünkkel ezt a hiányt igyekszünk pótolni úgy, hogy az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárában és a Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltárában őrzött vonatkozó iratanyagból készült válogatást közreadjuk.
John Gray A férfiak a Marsról, a nők a Vénuszról jöttek című könyve óta az egész világ számára tudományos bizonyítást nyert: a férfiak és a nők tényleg nagyon különböznek egymástól. 
A Férfi és női kapcsolatok című könyv a nemek közötti alapvető pszichológiai különbségeket boncolgatja. Végérvényesen kiderül, a két nem teljesen máshogy látja a világot, beleértve a legalapvetőbb, leghétköznapibb dolgokat is. Gray szerint az okok a teljesen ellentétes pszichológiai beállítottságban keresendők. 
Hogy csak néhány érzékletes példát említsünk, szükségleteink is eltérőek. A férfiak elismerésre, a nők inkább figyelmességre vágynak. A gyengébbik nem eltökélten dolgozik azon, hogy saját igényeire formálja választottját, a férfiakat nem hajtja a vágy, hogy megváltoztassák párjukat.
A Férfi és női kapcsolatok segít megérteni, hogy miért van így, és olyan ismereteket oszt meg, amelyek hozzásegítik az olvasót ahhoz a kiteljesítő, harmonikus kapcsolathoz, amiről mindig is álmodott. Elmagyarázza a férfiak és a nők kommunikációjának különböző módjait, a stresszkezelést, a konfliktusok megoldását, a tapasztalatokat és a szeretetet. A jó kapcsolatokon dolgozni kell, de ez a munka könnyebb, ha olyan szakértő tanácsaira támaszkodhatunk, mint John Gray.
John Gray amerikai szerző, kapcsolati tanácsadó. A 90-es évek egyik legnagyobb bestsellerének szerzője. A férfiak a Marsról, a nők a Vénuszról jöttek 50 millió példányban elkelt kötetre ma már alapműként tekintünk. 
Forrás: Libri
Kategória: 
Könyvtári ajánló - Bródy: 
Hírek: